fbpx

O muzeum

O muzeum

O Apple Muzeum.

Dlaczego powstaliśmy?

1600 eksponatów związanych z historią rozwoju i ewolucji produktów Apple – najbardziej rozpoznawalnej marki technologicznej – to zasoby najbardziej kompletnej kolekcji na świecie, która znajduje się w Polsce w naszym muzeum. Większość z nich będzie zaprezentowane w kreatywnym oraz interaktywnym Apple Muzeum Polska w zrewitalizowanym kompleksie Fabryki Norblina.

Na powierzchni 320 mkw. zwiedzający będą mogli zobaczyć komputery, laptopy, akcesoria, iPody, iPhone’y, software, peryferia, multimedialne nośniki z unikalnymi materiałami Apple, plakaty oraz pamiątkowe gadżety.

Gdzie jesteśmy?

Ta ogromna inwestycja realizowana przez Grupę Capital Park znajduje się w Warszawie na dwuhektarowym terenie pomiędzy ulicami Prostą, Łucką i Żelazną.

Oprócz nowoczesnego, wielofunkcyjnego kompleksu biurowo-handlowo-rozrywkowego, powstaje tu również Otwarte Muzeum Dawnej Fabryki Norblina, w którym będzie można podziwiać m.in. odrestaurowane zabytkowe maszyny i budynki, a także kolekcję platerów produkowanych dawnych zakładach Norblina.

Dlaczego warto?

Eksponaty i zbudowana wokół nich interaktywna narracja zachęcają widza do aktywności, ale jednocześnie czekają na jego ruch.  Przekaz informacji z wykorzystaniem technik komunikacji audiowizualnej, kodów graficznych, nowoczesnego designu, a przede wszystkim interakcji sprawi, że oglądający coraz chętniej będzie się zagłębiał w kolejne sceny i czasoprzestrzenie zbudowane wokół zbiorów marki Apple.

Każde z urządzeń będzie pokazane w niezwyczajny sposób, w wykreowanej, skondensowanej przestrzeni audiowizualnej. Zastosowanie scenografii, gry świateł, animacji, dźwięku, mappingu oraz infografik da widzowi możliwość obcowania z przedmiotem w unikatowym otoczeniu, pełnym kontekstów społecznych i kulturowych oraz łatwych w odbiorze informacji technicznych.

Perłą wystawy jest działająca, wierna replika pierwszego komputera Apple-1 z 1976 roku, która została zaprojektowana i wykonana przez właściciela muzeum, przy wsparciu sponsorów i wolontariuszy. Nasz egzemplarz został podpisany przez samego współzałożyciela Apple – Steve Wozniaka.

Kup bilet już teraz.

Kliknij przycisk poniżej.

Polityka Cookies

Będąc na stronie, wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych.

View more
Akceptuję
Odmów